GalopForum

Dobrodošli na GalopForum, posvecen galopskim konickim trkama u Srbiji i okruzenju! Welcome to GalopForum, dedicated to thoroughbred horse racing in Serbia!

It is currently Oktobar 31st, 2014, 7:33 pm

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Welcome
Dobrodosli na Galop Forum, pravo mesto za ljubitelje punokrvnih engleskih galopera. Da biste ucestvovali u radu naseg foruma izvrsite brzu i laku registraciju.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Sabac VII trkacki dan Mem Kralja Aleksandra
PostPosted: Avgust 12th, 2011, 8:48 am 
Aspirant

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 time
Ivan je napisao:
Ova odredba je propis koji ne moze da se primenjuje u praksi. Ne moze da se primenjuje iz mnogo razloga, a i kad se primenjivala u proslosti (a mnogo puta nije primenjivana) to je bilo da bi se neciji interesi zadovoljili a ne da bi se pravilnik ispostovao. Udruzenje treba da smiri strasti, da stavi van snage ovu odredbu i da na kraju sezone pravilnik izmeni.

Ovo da se desi bi tek bio vrh glupoosti i bezobrazluka. Znaci ajde da ako sutra nekome iz udruzenja odgovara da kup mogu da trce samo kobile donese tu odluku 2 dana pred trku, ili Kostolac da mogu da trce i 3yo.
Gomila gluposti koja se nalazi u pravilniku (3minuta za ulazak u masinu i sl.) nije odrziva i treba je menjati, ali PRAVILNIK JE VAZECI po njemu je krenula sezona. Dade mi juce jedan drug, takodje konjar, primer pa ajde da sudija na fudbalskoj utakmici odsvira kraj u 80 minutu ako povedu oni za koje navija. Gluposti. Shvatam da ce neko biti pogodjen ukoliko kastrati ne startuju jer su par njih favoriti, jedan od njih je Bugarin kako im objasniti da oni ipak ne mogu da startuju sa tim grlom. Kako i Tesketu objasniti da mu je Press Time mogao da trci a sada ovaj ne moze. Znam da ce i pobeda biti uvek osporavana, ali pravilnik treba da bude za sve isti. Pobednik je bio po pravilniku! Mozda je neko hteo da kastrira neko grlo ali to ipak nije uradio racunajuci da startuje u ovoj trci jer po pravilniku mu to posle ne bi bilo dozvoljeno. Znaci Artisto, Matriks, Blackleyf, Italos i Napoleon ne smeju da startuju. Sve ostalo je prevara, bezobrazluk i sl

PostPosted: Avgust 12th, 2011, 10:05 am 
A svi su izgledi da ce da se desi...

PostPosted: Avgust 12th, 2011, 10:13 am 
Aspirant

Has thanked: 5 time
Have thanks: 8 time
minardi je napisao:
Ivan je napisao:
Ova odredba je propis koji ne moze da se primenjuje u praksi. Ne moze da se primenjuje iz mnogo razloga, a i kad se primenjivala u proslosti (a mnogo puta nije primenjivana) to je bilo da bi se neciji interesi zadovoljili a ne da bi se pravilnik ispostovao. Udruzenje treba da smiri strasti, da stavi van snage ovu odredbu i da na kraju sezone pravilnik izmeni.

Ovo da se desi bi tek bio vrh glupoosti i bezobrazluka. Znaci ajde da ako sutra nekome iz udruzenja odgovara da kup mogu da trce samo kobile donese tu odluku 2 dana pred trku, ili Kostolac da mogu da trce i 3yo.
Gomila gluposti koja se nalazi u pravilniku (3minuta za ulazak u masinu i sl.) nije odrziva i treba je menjati, ali PRAVILNIK JE VAZECI po njemu je krenula sezona. Dade mi juce jedan drug, takodje konjar, primer pa ajde da sudija na fudbalskoj utakmici odsvira kraj u 80 minutu ako povedu oni za koje navija. Gluposti. Shvatam da ce neko biti pogodjen ukoliko kastrati ne startuju jer su par njih favoriti, jedan od njih je Bugarin kako im objasniti da oni ipak ne mogu da startuju sa tim grlom. Kako i Tesketu objasniti da mu je Press Time mogao da trci a sada ovaj ne moze. Znam da ce i pobeda biti uvek osporavana, ali pravilnik treba da bude za sve isti. Pobednik je bio po pravilniku! Mozda je neko hteo da kastrira neko grlo ali to ipak nije uradio racunajuci da startuje u ovoj trci jer po pravilniku mu to posle ne bi bilo dozvoljeno. Znaci Artisto, Matriks, Blackleyf, Italos i Napoleon ne smeju da startuju. Sve ostalo je prevara, bezobrazluk i sl

Bravo! Pravilnik je isti i vazeci za svaki hipodrom, tako da je suvisno vise pricati vise o tome. Ako Sabac zeli da ima trku na 2400, G1 kategorije, u kojoj kastrati mogu da trce, neka je raspisu, ali neka se makar ne zove MKA. Dok se pravilnik ne promeni, to je tako kako je. Svaki organizator trka je OBAVEZAN da ga postuje, dopadao mu se, ili ne. Mozda bi i Stanojevicu protiv Genka trebao 12.igrac, ali j..e ga pravilnik....

PostPosted: Avgust 12th, 2011, 8:03 pm 
učenik

Have thanks: 0 time
Ljudi jel shvatate da po ovom pravilniku kastrati smeju da trce Pehar predsednika republike koji se trci 21.avgusta u BG?
Tj. nigde ne pise da nemaju pravo...
Iskreno,meni kao kladionici odgovara da trci sto vise konja,ali ako su pravila takva ne treba i NE SMEJU da trce!!!

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 10:54 am 
Šampion "Lige Prognozera"

Has thanked: 22 time
Have thanks: 15 time
Cuj njega molim te "meni kao kladionici"...a on pise listice u Bookuuu...
To se zove kompleks...
A za onaj memorijal Sovranija bi mogao malo i na sud....Dokle ide tvoja primitivnost ???

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 10:58 am 
Site Admin

Has thanked: 13 time
Have thanks: 5 time
Highscores: 1
Opomena za korisnika Bookmakera

Poruka je uklonjena od strane administratora GalopForuma, jer je provocirajuca, uvredljiva i ispod svake granice dobrog ukusa.

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 11:28 am 
Grup II nadmetanje dvogodaca pod nazivom" Memorijal Minje Knezevic" ustanovljeno je 2001. godine kao sećanje na jedinu devojku kod nas koja je uspela da dodje do titule dzokeja i ostavi dubok trag u našem konjarstvu. Miomira je tragično nastradala na hipodromu u Bogatiću na otvaranju sezone 23. aprila 2000. godine u 23. godini života. Pala je sa grla Veber pravo na betonski stub koji se nalazio pored staze. Prvi put u životu Minja je jahala 1993. u Beogradu svoju kobilu Witch a poslednji put njenog sina Vebera. Već 1994 godine Minja je ostvarila 6 pobeda u Beogradu od toga dve sa Bububu. Sledeće sezone u Šapcu beleži pobede sa Zoranom, Pastiricom, Snoudon Slide, Halong Bay, koju je te godine jahala i u derbiju i sa kojom osvaja Podrinjski Derbi. Naredne godine nastavlja započeto sa kobilicama iz štale ZiT. Pobedjuje i sa Ivanom, Tijanom i Zoranom. Sledeće sezone izmedju ostalih jako se dobro slagala sa Šakirinom tetkom Šanidom sa kojom beleži par pobeda u Šapcu. 1998 dva puta trijumfuje sa svojim Kapetan Bušom. U ratnoj 99 Minja je bila glavna zvezda dokumentarnog filma koji je predstavljao emisiju "Konji Koji Jure" na fetivalu u Francuskoj i čini mi se osvojio neke nagrade. Te godine jahala je mahom grla iz štale "Markovići" i ostvarila brojne trijumfe sa Amazonkom, Borom, Gvarnarijem. Jahala je za štalu ZIT za M&G, za štalu Marković... Njeni su bili Witch, Kapetan Buš, Srečko i Aksanos, ždrebac uvezen iz Madjarske. Njena pogibija je duboko uzdrmala konjički sport u Šapcu i masovno u tom periodu udaljila publiku sa hipodroma. Zbog Minje se dolazilo za nju se navijalo...

Evo jednog teksta iz dnevnih novina Glasa Javnosti od 25.04.2000. godine koji je zabeležio tragičan momenat na hipodromu u Bogatiću sa osvrtom na celu Minjinu Karijeru

Na hipodromu Bogatić tragično prekinut život Miomire Knežević, jedine devojke džokeja u Jugoslaviji
Poslednja trka šabačke amazonke

Uvek su Bogatinci počinjali trkačku sezonu na Cveti, Šapčani jednu nedelju kasnije na Uskrs. Tako je bilo i sada. Puno sveta sjatilo se u nedelju na hipodrom u Bogatiću. U vazduhu se osećao svečarski miris. Cveti su veliki crkveni god, a i konji su ponovo zagalopirali Mačvom. Dva su to najveća praznika za Mačvane... I ništa nije slutilo tragediji golemoj... A ona se zbila...

U prvoj trci dana, dvogodačkoj, Miomira nije jahala. Spremala je svog Kapetana Buša za drugu trku. I izjahala je Miomira prvu trku u sezoni i predzadnju trku svog života i bila u placu. Četvrta... Bila je zadovoljna i Kapetanom i svojim jahanjem.
Oko pola šest na programu je bila glavna trka dana. U padoku poslednji dogovor džokeja sa sudijama i trenerima. Miomira skače u sedlo čandrljivog Vebera. Trogodi ždrebac se propinje i preča se još u padoku... Miomira ga tapše po vratu i nešto mu govori...

Zvanični spiker hipodroma najavljuje: Volga sa džokejom Ilićem, Valeri sa Peterom Tolvai, Savana sa Tikom Vukovićem, Leon sa Bugarinom Šekerovskim, Amajličanka sa Vujanićem i Veber sa Miomirom Knežević.

Veber zadnji ulazi u start mašinu. Nećka se, peni... I trka je puštena. Miomira je skroz unutra tik uz unutrašnju ogradu. Svi koji su u grupi, tek je 400 metara od starta još hiljadu do cilja. Odjednom Veber počinje da vuče skroz udesno, na spoljnu stranu staze... O tome šta se kasnije dešavalo, priča Peter Tolvai, džokej koji je jahao Valeri.

- Jahali smo tu deonicu Miomira i ja glavu uz glavu. Ništa nisam primećivao, koncentrisao sam se na trku i svoje grlo. Odjednom čujem da mi Minja viče: "Burek, pusti me, ne mogu da ga održim". Ja malo secnem mog konja i pustim nju... U tom trenutku vidim kako konj naglo vuče još udesno, tad udara na Željka Ilića i on koči, sada je na redu Bugarin Šekerovski i on se sklanja i pravi prostor Miomiri da smiri podivljalu životinju. Ali konj je poludeo, očiju zakrvavljenih...

Neko od džokeja je čuo kad je vikala: "Padam, ne mogu više..." Konj je išao ka betonskim stubovima koji ograđuju stazu. Mislim da je životinja instinktivno reagovala da izbegne stub u zadnjem momentu ili ga je Miomira poslednjim naporom pokušala izbeći, konj je prošao tik pored stuba, a pod inercijom zadržavanja putanje kretanja usled velike brzine i sile, Miomira je udarila po sred tog betonskog stuba... To se dešavalo sve u nekoliko sekundi. Nismo znali šta se desilo sa Miomirom... Završili smo trku, čak je i Veber bez Miomire prošao stazom.

I onda šok... Na stazi je ostalo nepomično telo... Svi su se nadali da je to običan pad. Padala je Miomira sa konja više puta. Ovog puta isprečio se betonski stub širine dvanaest santimetara. Između stubova bio je prostor od tri metra. Zla sudbina htela je da Miomira glavom udari baš u stub.

U beloj džokejskoj opremi sa belom kacigom, crnim drugim čizmama i crvenim korbačem, jahala je Miomira svoju poslednju trku.
Na Kamičkom groblju uz samu stazu šabačkog hipodroma, sahranjena je šabačka amazonka, jedina devojka profesionalni džokej u Jugoslaviji.

U nedelju, kad se začuje topot galopera na stazi šabačkog hipodroma, svi će se sećati hrabre Minje. A ona će to sve gledati sa neba.

Bilo joj je tek 23... Čekao ju je i Veterinarski fakultet i život devojački... Ona je sve to podarila konjima... Čak i život svoj...

Mačvani će je pamtiti... Voleli smo je i za života... Jer... Konjari su ipak čudni ljudi... I u smrt odlaze čudom... I na konjima...

Na ivici regularnosti

Tomislav Šainović, savezni sudija za galopski sport:
- Svi naši hipodromi imaju dosta nedostataka. Hipodrom u Bogatiću ponajviše. Poslednjih deset godina sve trke u zemlji održavaju se na granici regularnosti. Zar se smelo dozvoliti da betonski stubovi štrče na spoljnoj strani staze bez žičane ograde? Od kako je zemlja oko hipodroma vraćena seljacima, žica je skinuta, pokradena, odneta. Ostali su samo stubovi. I hipodromi u Šapcu i Beogradu imaju more nedostataka. Dovoljno je da se samo jedan papirić ili najlon kesa nađu na stazi i konj može da se oklizne i da preko njega padne i deset ostalih konja. Gledam i na šabačkom hipodromu kako je šiblje izbilo sa unutrašnje strane staze. To može da poseče u punom trku i konja i jahača. Pooštrićemo uslove održavanja galopskih trka. Poslednjih deset godina sve se u ovoj zemlji improvizuje, posle kada nam dođe glave onda joj... Na ovom istom mestu je prošle godine i Ištvan Lenđel jedva izvukao živu glavu...
Vojin Rašić, prvi čovek šabačkog hipodroma:
- Novo rukovodstvo šabačkog hipodroma obećava da ćemo sve preduzeti da trke u Šapcu budu sigurne i bezbedne. Pre svake trke veterinar će pregledati svakog konja. Svaki konj koji bude pod blokadom ili suviše ušprican, biće udaljen sa staze. Samo konj koji je pod bolom ili suviše vitaminiziran ponaša se kao razjarena životinja. To je opasno.
Vlada Arsenović, direktor i glavni urednik specijalizovane konjičke revije "Galop":
- Na zapadu, a posebno u Engleskoj, naročito se vodi računa o naravi mladih konja. Često su dvogoci sa najboljim papirima prodavani za male pare samo zbog lude naravi. Na zapadu su džokeju gospoda, kod nas su džokeji često i ukrotitelji suludih životinja.
Peter Tolvai, džokej:
- Minju sam poznavao još dok je jahala u Bečeju. Bila je suviše hrabra. Nije se plašila ni jedne trke, ni jednog konja. Ipak, žensko je to, trka je veliki napor. Volela je izazov, prva je ujutro bila na hipodromu, zadnja odlazila...
Pobedila u trideset trka
Miomira Minja Knežević rođena je u Šapcu pre 23 godine. Sa 15 godina počela je da jaše. Iza sebe imala je više od trideset pobeda i stekla je titulu džokeja profesionalca. Jedina u Jugoslaviji, malo je žena džokeja profesionalaca u svetu.
Studirala je veterinu. Imala je i svoju štalu sa tri grla: Kapetana Buša, Aksanosa i Vebera u kooperaciji sa jednim odgajivačem. Poslednjih nekoliko godina jahala je za poznatu štalu "Markovića" iz Šapca.

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2 ... 42503.shtm

"Memorijal Minje Knežević" do sada su osvajali :

2001. Indira - Perović Đ.
2002. Queen of Speed - Jovanović M.
2003. Posejdon Zobnatički - Perović Đ.
2004. Miraž II - Vujković T.
2005. Iron Lady - Šašić A.
2006. Kalifornija - Perović Đ.
2007. Sherry - Perović Đ.
2008. Pahulja - Moskov I.
2009. Kordero Rezzar - Perović Đ.
2010. Major Dule - Perović Đ.
2011. ?

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 12:22 pm 
Džokej

Iz svega ovoga proizilazi da sabacki hipodrom,tj.ljudi koji rade u sekretarijatu trka na tom hipodromu nisu sposobni da organizuju ovako veliku trku i samim prelaskom u Sabac ova trka je pocela da gubi na znacaju. Jadnostavno dok stvari funkcionisu ovako kao i do sada sabacki hipodrom na zasluzuje ovu trku. Cak sto vise lici mi na marionetski hipodrom.

Odakle 15 konja u upisu? Da li planiraju povecanja kapaciteta start masine?

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 12:41 pm 
Aspirant

Have thanks: 3 time
A sto su drigi sposobniji? Gde da se trci? Mislis da je Bg bolji, isto sranje drugo pakovanje...

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 12:50 pm 
Ja bih MKA preselio u Zagreb. Staza i tribine su im vrlo dobri, konjarsko jugoslovenstvo je i dalje snazno, a i sam Aleksandar je i njima bio kralj koliko i nama. Istina oni ga ubise, ali to konjarima i nije toliko bitno u odnosu na pehare, pobede i medijski publicitet.

Dakle, KSS tj. KSJ treba da donese odluku da MKA se seli u Zagreb, da bi i oni imali neku znacajnu trku.

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 1:03 pm 
učenik

galop je napisao:
Opomena za korisnika Bookmakera

Poruka je uklonjena od strane administratora GalopForuma, jer je provocirajuca, uvredljiva i ispod svake granice dobrog ukusa.

Potpuno ste u pravu...ne znam sta mi je bilo...izvinjavam se javno pred svima ko je uvredjen...
nadam se da cete prihvatiti moje izvinjenje...

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 1:05 pm 
učenik

ivanka je napisao:
Cuj njega molim te "meni kao kladionici"...a on pise listice u Bookuuu...
To se zove kompleks...
A za onaj memorijal Sovranija bi mogao malo i na sud....Dokle ide tvoja primitivnost ???

I tebi se izvinjavam...bas sam lupio glupost...odoh da pisem listice...:)

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 1:15 pm 
trenerski pomoćnik

Have thanks: 9 time
Gordon je napisao:
Ja bih MKA preselio u Zagreb. Staza i tribine su im vrlo dobri, konjarsko jugoslovenstvo je i dalje snazno, a i sam Aleksandar je i njima bio kralj koliko i nama. Istina oni ga ubise, ali to konjarima i nije toliko bitno u odnosu na pehare, pobede i medijski publicitet.

Dakle, KSS tj. KSJ treba da donese odluku da MKA se seli u Zagreb, da bi i oni imali neku znacajnu trku.

Nece bas biti da je tako .Memorijal Kralja Aleksandra je nasa trka i nekima od nas mozda vaznija i od Derby-a.Zato se i digla ovolika prasina jer ta trka MORA da odrzi svoj dignitet.Oni ljudi imaju svoje velike trke cini mi se takodje memorijale .

PostPosted: Avgust 13th, 2011, 1:48 pm 
Džokej

minardi je napisao:
A sto su drigi sposobniji? Gde da se trci? Mislis da je Bg bolji, isto sranje drugo pakovanje...

Onda u Srbiji ne treba da se organiziju galopske trke.

PostPosted: Avgust 14th, 2011, 12:23 am 
trener
Korisnikov avatar

Has thanked: 6 time
Have thanks: 1 time
jel moze neko da izbaci satnicu (ili makar da napise u koliko sati je prva, a u koliko poslednja trka)??

JJ rules 8) samo gazi mala i ostani dugo, duuugo #1 8)
----------------------
ajmo, žuti, samo hrabro 8)

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]