GalopForum

Dobrodošli na GalopForum, posvecen galopskim konickim trkama u Srbiji i okruzenju! Welcome to GalopForum, dedicated to thoroughbred horse racing in Serbia!

It is currently Septembar 2nd, 2014, 11:04 am

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Welcome
Dobrodosli na Galop Forum, pravo mesto za ljubitelje punokrvnih engleskih galopera. Da biste ucestvovali u radu naseg foruma izvrsite brzu i laku registraciju.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Sabac VII trkacki dan Mem Kralja Aleksandra
PostPosted: Avgust 11th, 2011, 3:06 pm 
Aspirant

Has thanked: 5 time
Have thanks: 8 time
Taj detalj je trebala da primeti osoba koja prima upis u Sapcu, tj. sekretar za trke, jer prosle godine, kada sam hteo da pisem Rock Artista u Sabacki Derbi (mislim da je ta trka bila u pitanju), rekla mi je da je to trka od posebnog znacaja i da kastrati ne mogu da ucestvuju. Zasto je sad to dozvoljeno, zovi pa pitaj. Elem, posto vidim iz 1000 dosadasnjih postova da imas neki problem sa mnom,ili bilo sa cim sto ja radim, jedva cekam da te vidim uzivo da te pitam kakav problem ti imas i da nadjem nacin da ga resim!

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 3:36 pm 
Aspirant

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 time
Bumbare, nadam se da cete probleme resiti... ali kastrati NE SMEJU da startuju... Ako se to dogodi SVI iz udruzenja, kss i sl treba da podnesu ostavke jer nisu u mogucnosti da ispostuju pravilnik... Cuo sam malopre na hipodromu da ce njih nekoliko da podnesu tuzbe ukoliko ih bude u trci tukao neki kastrat...

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 4:10 pm 
učenik

Have thanks: 0 time
minardi je napisao:
Bumbare, nadam se da cete probleme resiti... ali kastrati NE SMEJU da startuju... Ako se to dogodi SVI iz udruzenja, kss i sl treba da podnesu ostavke jer nisu u mogucnosti da ispostuju pravilnik... Cuo sam malopre na hipodromu da ce njih nekoliko da podnesu tuzbe ukoliko ih bude u trci tukao neki kastrat...

Braticu,moras da mi objasnis ko ce da podnese tuzbe?Vlasnici?
Kako onda vlasnike mogu da tuku kastrati???:)

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 4:16 pm 
Aspirant

Prebice tebe jedan pastuv...

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 4:25 pm 
Aspirant

Has thanked: 5 time
Have thanks: 8 time
KSS je poslao dopis sabackom hipodromu u kojem se striktno zabranjuje trcanje kastrata u MKA. U protivnom, trka ce biti proglasena nevazecom. Ko voli, nek izvoli! Sto se tice tuzbi, ti vlasnici imaju dobre sanse da dobiju spor, jer hipodrom Sabac jos uvek mora da postuje pravilnik, koliko god to ignorisao. Na ovaj nacin, sa trcanjem kastrata, vrednost trke i tradicija se maksimalno devalviraju. Greska je sto je upis uopste prihvacen. Bas cu pitati i Vesnu kako je primila te upise, kad prosle godine nije htela....

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 5:21 pm 
bumbar je napisao:
KSS je poslao dopis sabackom hipodromu u kojem se striktno zabranjuje trcanje kastrata u MKA. U protivnom, trka ce biti proglasena nevazecom. Ko voli, nek izvoli! Sto se tice tuzbi, ti vlasnici imaju dobre sanse da dobiju spor, jer hipodrom Sabac jos uvek mora da postuje pravilnik, koliko god to ignorisao. Na ovaj nacin, sa trcanjem kastrata, vrednost trke i tradicija se maksimalno devalviraju. Greska je sto je upis uopste prihvacen. Bas cu pitati i Vesnu kako je primila te upise, kad prosle godine nije htela....

Sa netrcanjem upisanih kastrata se devalvira vrednost i znacaj trke. Te odredbe o odgajivackom znacaju neke trke su zalutale iz neke druge zemlje ili iz nekog drugog vremenskog perioda, i njihova primena nema nikakve svrhe u zemlji u kojoj se na kobile pripustaju sve sto se stigne. Uostalom o kakvom odgajivackom znacaju je rec? Znaci sad treba svi kastrati da se ispisu iz trke, da trku dobije neki 15. konj u zemlji koji ce sutra kao pastuv nositi epitet pobendika MKA. Pa jel takve konje hocemo kao pastuve? To, da li ce kss trku proglasiti vazecom ili ne, to nikog ne tangira jer je kss jedna organizacija bez ugleda i autoriteta. A to oko tuzbi, mislim stvarno...to tek nema smisla nikakvog...

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 5:39 pm 
počasni predsednik

Highscores: 7
Ivan je napisao:
bumbar je napisao:

Sa netrcanjem upisanih kastrata se devalvira vrednost i znacaj trke. Te odredbe o odgajivackom znacaju neke trke su zalutale iz neke druge zemlje ili iz nekog drugog vremenskog perioda, i njihova primena nema nikakve svrhe u zemlji u kojoj se na kobile pripustaju sve sto se stigne. To, da li ce kss trku proglasiti vazecom ili ne, to nikog ne tangira jer je kss jedna organizacija bez ugleda i autoriteta. A to oko tuzbi, mislim stvarno...to tek nema smisla nikakvog...

Ni u jednoj zemlji nije zabranjeno pripustanje bilo kojeg pastuva,svako ima pravo da pripusta sta zeli ali vecina vlasnika se odlucuje za pastuve koji su kvalifikovani po odredjenim pravilima u datoj zemlji radi vlasnickih nagrada.Jer ako jedan vlasnik npr u Nemackoj pripusti pastuva koji nije postigao u karijeri GAG 95 nema pravo na odgajivacku nagradu sto u toj zemlji nije mali iznos.Recimo jedan pastuv koji nema 95 GAG mora da se dokaze u priplodu da da odjedjeni broj potomaca u prvoj i drugoj godini ali i u % od potomaca pobednike ili da napavi neki Stakes rezultat automatski postaje punopravan sa ovima sto su postigli u karijeri 95 GAG.

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 8:10 pm 
Ivan je napisao:
Sa netrcanjem upisanih kastrata se devalvira vrednost i znacaj trke. Te odredbe o odgajivackom znacaju neke trke su zalutale iz neke druge zemlje ili iz nekog drugog vremenskog perioda, i njihova primena nema nikakve svrhe u zemlji u kojoj se na kobile pripustaju sve sto se stigne. Uostalom o kakvom odgajivackom znacaju je rec? Znaci sad treba svi kastrati da se ispisu iz trke, da trku dobije neki 15. konj u zemlji koji ce sutra kao pastuv nositi epitet pobednika MKA. Pa jel takve konje hocemo kao pastuve? To, da li ce kss trku proglasiti vazecom ili ne, to nikog ne tangira jer je kss jedna organizacija bez ugleda i autoriteta. A to oko tuzbi, mislim stvarno...to tek nema smisla nikakvog...

Braaavo majstore...

Ja bih ovaj tvoj post postavio kao anex pravilnika. I svakome ko prica da treba da pobedi raga sa jajima, a ne sportista bez jaja, ponavljao ove recenice, mozda shvati jednog dana...
Pa valjda treba i kob'li, maaajci da pise da je imala potomka koji je pobedio u dobroj trci, a ne da nije mogao da trci dobre trke. I kako da bude prepoznata kao dobra majka. Sta bi bilo da je par domacih dobrih trkaca silom prilika moralo da bude kastrirano...nikada njihove majke ne bi dobile epitet dobrih kobila, jer potomci su trcali neke handikape i tako dalje...

A dobro je Vujic spomenuo ove odgajivacke nagrade...i to treba da uvedu oni kojima je od interesa...

Sve ovo o cemu sad pisete ne kosta ni centa, a mnogo pomaze kvalitetu svega...jos samo da neko to cuje i vidi...da ne bude opet dva puta nista jednako nista, znaci crva nije ni bilo...

Poslednji put menjao Živan dana Avgust 11th, 2011, 8:47 pm, izmenjena 2 puta

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 8:55 pm 
Aspirant

Da je ikome stalo do konjickog sporta niko ne bi trebalo , zbog stida , da odrzi trku jacu od H1.Da li iko normalan smatra da grla koja trce G1 su po kvalitetu grup konji.Mogu Memorijal kao i Omice da trce i hermafroditi opet te trke nemaju , apsolutno , nikakvog znacaja buduci da su ucesnici trecerazredna istrosena grla.Zali boze za nagradni fond.

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 8:57 pm 
Posto je silom prilika zakljucana tema za komentarisanje rada onima kojima je od interesa...neka dopisu odgovrni akteri sta mogu da sprovedu od korisnih i naprednih stvari, a koje ne kostaju ni centa, osim manje ili vise vremena (zavisi od kapaciteta) da se sve to srochi i stavi u oblik pravila igranja na travnatim i pescanim stazama uzduz i popreko Srbije.

Za sve ovo vreme, osim titula gospodina, clanova i predsednika, ja ne videh ni jedan novi napredni pravilnik, osim nekoliko konkretnih odluka, nesto nedorecenih i malo nepotpunih, koje nisu pravilnici, nego i dalje odluke, ali ih treba staviti u okvir pravilnika i tako kompletirane objaviti...

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 9:02 pm 
Aspirant

To da li je pravilnik los ili nije totalno je nevazno sada. Bitno je da se uocene greske isprave i da se donese pravilnik koji ce koristiti svima ( konjickom sportu). Ali se pravilnik nije menjao, niko nije razmisljao o ovome... Nisu dozvolili pre 2-3 godine Niksonu da startuje iako je bio upisan, dobila Ela Mala - totalno nebitno. Njegov trener ima grlo u trci koje nije kastrat (Milane igrom slucaja od iste majke i oca) i to grlo nece sigurno biti pastuv nikada i nigde, ali... Polemkika oko pravilnika je totalno sada neprimerena. Neka se pravilnik menja na kraju sezone, pre pocetka naredne. Greske se isprave, pravilnik izglasa, odstampa... Da li ce trka devalvirati - hoce ali je vestacki i naduvana. Tuzbe? - protiv sam njih...

Znaci pravilnik mora da bude za sve isti!! Ne moze Zarkovi i Tesketovi da trce a Ace Pavlovica i drugih da ne trce. Ali, ponavljam ogromnu krivicu snosi i udruzenje koje je dobilo upis i dalo primedbu samo na ne placene obaveze, primedba oko oucesca kastrata i krsenja pravilnika je izostala. E sada ovi sto su platili tom udruzenju traze i da se pravilnik postuje. Ako kastrati startuju devalviraju i sve price oko toga da ce sada novo rukovodstvo udruzenje raditi ovo ili ono...

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 9:25 pm 
minardi je napisao:
To da li je pravilnik los ili nije totalno je nevazno sada. Bitno je da se uocene greske isprave i da se donese pravilnik koji ce koristiti svima ( konjickom sportu). Ali se pravilnik nije menjao, niko nije razmisljao o ovome... Nisu dozvolili pre 2-3 godine Niksonu da startuje iako je bio upisan, dobila Ela Mala - totalno nebitno. Njegov trener ima grlo u trci koje nije kastrat (Milane igrom slucaja od iste majke i oca) i to grlo nece sigurno biti pastuv nikada i nigde, ali... Polemkika oko pravilnika je totalno sada neprimerena. Neka se pravilnik menja na kraju sezone, pre pocetka naredne. Greske se isprave, pravilnik izglasa, odstampa... Da li ce trka devalvirati - hoce ali je vestacki i naduvana. Tuzbe? - protiv sam njih...

Znaci pravilnik mora da bude za sve isti!! Ne moze Zarkovi i Tesketovi da trce a Ace Pavlovica i drugih da ne trce. Ali, ponavljam ogromnu krivicu snosi i udruzenje koje je dobilo upis i dalo primedbu samo na ne placene obaveze, primedba oko oucesca kastrata i krsenja pravilnika je izostala. E sada ovi sto su platili tom udruzenju traze i da se pravilnik postuje. Ako kastrati startuju devalviraju i sve price oko toga da ce sada novo rukovodstvo udruzenje raditi ovo ili ono...

Ova odredba je propis koji ne moze da se primenjuje u praksi. Ne moze da se primenjuje iz mnogo razloga, a i kad se primenjivala u proslosti (a mnogo puta nije primenjivana) to je bilo da bi se neciji interesi zadovoljili a ne da bi se pravilnik ispostovao. Udruzenje treba da smiri strasti, da stavi van snage ovu odredbu i da na kraju sezone pravilnik izmeni.

PostPosted: Avgust 11th, 2011, 10:23 pm 
Minardi, dozvoli, ali ja nisam pricao da sada treba menjati pravilnik ;-), nego ih sve sada treba, sto bi rek'o nas prost narod, revidirati pod hitno, objaviti kao predlog, skupiti sve predloge za izmene i dopune i 1. oktobra, pre najvecih aukcija, usvojiti i primenivati od 1. januara.

Veliki je problem sto se trenutni sastav Udruzenja sada vise bavi svojim konjima ili konjima koje imaju treningu, a neki nemaju previse vremena za pravilnike zbog poslovnih obaveza...pa s obzirom da bumbar poziva Gordona da doprinese udruzenja na bilo koji nacin, a on ne odgovara ni sa da ni sa ne, ja nudim Udruzenju sledece...neka mi dostave u roku od 7 dana sve pravilnike u elektronskoj formi sa svim predlozima, izmenama i dopunama i ja cu napraviti jedinstven predlog na osnovu dobijenog i do 20. septembra poslati Udruzenju prelomljene pravilnike. Nadoknadu za minimum jednomesecni svakodnevni rad neka udruzenje odredi po slobodnom nahodjenju. Ja ne umem konkretniji predlog da dam.

I jos nesto, dozvoli, ;-) ali o ovim trkama sa kastratima se pise na ovom forumu od njegovog postojanja, i niko repom ne mrda.

A to sto si napisao za dopis Udruzenja samo za neplacene registracije...taj "previd" neka objasne oni koji su je napisali i objavili...meni niko nista ne treba da objasnjava.

Mogu samo da se slozim sa tobom da niti jedan pravilnik ne sme da se menja u sred sezone, nego da lepo svi plate (ne)znanje, pa na kraju sezone da napisu godisnji izvestaj, uspehe i promasaje, obecano ostvareno i neostvareno..i sve po redu (ali onako kako stvarno treba da izgleda izvestaj)

Ne mogu da se setim kada je izabran novi sastav, ali ako ne postuju pravilnike po kojima su izabrani i na koje su se obavezali da stite, nemamo mi tu sta da pisemo. To znaci da oni koji su preuzeli zaduzenja, za sve ovo vreme nisu se upoznali sa materijom. A zbog toga ce sada morati da biraju izmedju, realnog, devalviranja trke, ili devalviranja Udruzenja. Znam da ce neki ovo lose da protumace, ali to ce biti tako... Meni je prvo zao sto su se poklopila dva trkacka dana (efekat necu licno videti, ali predpostavljam), a onda mi je zao zbog sve veceg srozavanja MKA, a na kraju ce mi biti iskreno zao i ako se bude devalvirao rad pojedinaca u sadasnjem sastavu Udruzenja koji bi mogli nesto da promene na bolje, ali bojim se da ce taj polet vec na pocetku izgubiti, jer ne mogu svima da udovolje.
Ja sam jednom dosao u debelu raspravu, skoro pa svadju, sa jednim konjarom, koji mi je zbog ranije dobrog odnosa rekao da sam cepidlaka i da se teram moral i etiku oko gluposti, ali srecom kada se malo ohladio, bio je dovoljno pametan da shvati da cu sutra na isti nacin braniti i njegov interes

Sto se tice takvih zdrebaca, ne bih smeo da se zakunem da nece biti pripusteni iako nisu ni za H-V...svasta se danas pripusta, pa sto ne bi probali...nisi primetio da ima pun kufer entuzijasta ;-)

PostPosted: Avgust 12th, 2011, 12:02 am 
Milance, ja nemam puno slobodnog vremena da bih ga trosio na pisanje raznih dokumenata udruzenja. Tim ljudi koji itekako znaju o kasu, galopu i generalno konjarstvu se spontano formirao kada smo hteli da pomognemo UKSS i da njima odradimo dokumenta, ali smo digli ruke kada smo videli da tamo sem demagogije nema iskrene zelje za napretkom i razvojem. Tamo je arhitekta ubedio sebe da mnogo zna i on je sad glavni strateg propasti domaceg kasa. Srecom pa tamo nismo usli u ozbiljan posao pisanja kompletnih dokumenata, jer i da smo sve to napisali (zasta je potrebno mnogo vremena i cepidlacenja oko terminologije, formulacija i strategije) niko to ne bi postovao, jer je uvek lakse da se zaobidju propisi koji nekoga obavezuju.

Ja ne vidim nikoga u UGSS i KSS da je iole ozbiljan da od galopa u Srbiji napravi uredjenu delatnost. Price o odgoju, pastuvima, sistemu trka, limitiranju uvoza i potsticanju izvoza su price koje malo ko razume u Srbiji ili ih razume samo kroz licni interes. Opsti interes je nesto sto jos nije vidjeno u domacem kasu ili galopu i sve se svodi da kad neko zanemoca (poput Zarka u ovom slucaju) da ga zameni neki novajlija koji krece iz pocetka po svojoj viziji sopstvenih interesa.

Odavno sam pisao o unistavanju selektiranih linija, unistavanju sistema trka, nepotrebnom uvozu kastrata, unistavanju tradicionalnih trka i na kraju unistavanju same tradicije odrzavanja trka u Srbiji. Sadasnji primer MKA je finale ludila, koje traje mnogo dugo.

Zbog jednog grla iz Karadjordjeva, Zlatanovic i Nikolic su skracivali stazu na 2200m. Posle su pravili igranku sa kilazama, ne secam se precizno koje godine, ali znam da su matori nosili manje kilograma nego sto obicno nose u toj trci. Onda je krenulo nicim izazvano preseljenje u Sabac jednostranom odlukom KSS. Odgovor BG hipodroma na to preseljenje je bio trcanje trke "Pehar predsednika" u BG. Onda nastaje natezanje koja od te dve trke je stvarni naslednik MKA i do danas nemamo odgovor na to pitanje. Da ne spominjem kastrate, neregistrovane konja i ko zna koje jos anomalije koje su redovni pratilac trka u Srbiji. I samo ime trke je suludo, jer toboze je vraceno na staro tradicionalno, a stari naziv je bio "Memorijal viteškog kralja ujedinielja Aleksandra". Dakle i sam naziv je prekrojena tradicija.

Meni je najvaznije da se ne nerviram oko domaceg kasa i galopa, jer kad pogledam kakvo je uzivanje gledati trke po inostranstvu, pitam se da li su nasi konjari zasluzili da im neko pomogne, kad nisu sposobni sami sebi da pomognu. Dragoljub je ulozio milione u domaci galop i pobegao je preko noci, jer nije znao da napravi sistem gde bi na mikro planu Srbije bio prvi covek galopa, kao sto je Rotsild u Francuskoj. Istu bezaniju su napravili Petrovic, Dragicevic, Devic i Nicovic. Sada se Andrija prihvatio posla, ali bojim se da je on covek bez vizije i usmereom paznjom na akutne probleme. Zelim mu svako dobro i srecu, ali nisam optimista.

Propozicije sam zaboravio da spomenem. Propozicije su slag na tortu u celom sistemu i ne mogu propozicije da isprave sve anomalije sistema. Dakle, kad sistem bude uspostavljen, onda ce i propozicije biti logicne i realne, a do tada ce biti drvo od kog mnogi ne vide sumu.

PostPosted: Avgust 12th, 2011, 2:25 am 
Za mene su trke i celo to haoticno stanje "davljenik". Uvek sam "davljenicima" pruzao ruku, ako je prihvati. Ne znam koliko si pravilnika i svih tih zezancija radio i sredjivao do sada, ali ako si se nudio da kucas tolike strane, ti si onda lud ;-). Ja to ne bih vise radio (posto imam vec gde sam temeljno zaludjen)., jer mi je preko glave, ali racunam brze cu ja to da uradim, nego neko ko kuca sa dva-tri prsta, a pritom ne zna sta kuca, ili je, jos gore, ubedjen da je to p....n dim pa ce to da zavrsi za nedelju-dve dana, pa ga razvlaci na 4 meseca, a onda vec kasno bato. Da ne pominjemo da to treba svi da iscitaju i da posalju primedbe (amandmane ;-) ), a joj, pa dok to posalju, pa da se popravi/promeni...pa onda neki se seti da nije procitao ceo, a neko ga pitao, njemu nije jasno,...a onda ajde cekaj da ne uvredimo ovog ili onog "gazdu" sto ima nekoliko trkaca u pokusaju, pa ajde da ovo ostavimo da moze i ovako i onako...pa to ako se sve kompletira za citanje 20. septembra, oni koji bi trebalo, da ne kazem moraju, nece ga procitati do Nove godina, nego ce da citaju samo delove koje ih licno zanimaju, a ono sto ih ne zanima, to nece ni da pogledaju...
A jos test u pravilnicima da li su procitali...ono ko se javi u periodu do tog datuma do toliko sati ima nagradu 100 evra, pa ti se niko ne javi...pa ih pitas jeste sve procitali, a svi u glas JESMO, pa im onda pokazes nagradnu igru na 5 mesta po sto evra...a onda im kazes da su kompletni lazovi, a onda opravdanja...pa tako redom...to je vec vidjen scenario

A ovo bre nema nikakve veze sa Memorijalom Kralja Aleksandra nego sa zakljucanom temom

Posto vise nego dobro znam koliki je to posao (visemesecni), zato je i moja ponuda okrenuta na sva dokumenta u elektronskoj formi koja bi dobila formu koju svi kojima je od interesa mogu da sazvacu i da dodaju ili oduzimaju ( i da nadju nagradu u tih par stotina strana za 5 dana).

Besmisleno mi je da bilo kome od buducih kontrolora/citaca pricam o sistemu, objektivnosti, ravnopravnosti, jer uvek ce postojati manjina koja ce zeleti da vlada vecinom.

Ponuda je usledila samo iz razloga sto sam siguran da oni sto najvise pricaju i koji bi sede i da satima sastanche nemaju ni najmanju ideju koliki je to posao. Da imaju...eee, ne bi se pricalo, nego bi se sedelo i radilo...
Da bi se napravio jedan osnovni pravilnik o organizaciji necega na 50ak strana potrebno je mesec dana rada, svakog dana po 4-12 sati dnevno da bi nekih 50ak strana dobilo formu kakvu mora da ima (ako se sve kuca)...a pored organizacije ima jos brdo pravilnika i prirucnika (disciplinski, doping, sistem polaganja za trenere i dzokeje, kategorizacija i minimalni uslovi za organizaciju trka) koje treba uskladiti i formulisati na jednostavan jezik da bi ga svi razumeli...

A da li ce ti pravilnici biti savremeni i napredni...pa to samo zavisi od vladajuce manjine, a ne od onoga ko ce da pregleda, uskladi i sredjuje tih 100-200 strana

A Memorijal Kralja Aleksandra nije devalvirao KSS izmestanjem u Sabac, jer se ispostavilo da je Sabac 1820 ozbiljniji partner i organizator od Bg Hipodroma koji je u totalu naduvan, jer je Beograd, prestonica bez prestola, trkaliste bez kladionice i publike. Memorijal Kralja Aleksandra je devalviran, jer je KSS sa UGSS napravio kalendar kao da imamo 500 trkaca i jahaca, pa kako god da obrnes trcace ih tuce (jedan dzokej na tri konja u trci)...malo su se zaje...li, ili su nekoga zaje...
U Sapcu mozda nemaju fensi barijeru, ali imaju zelenila da mogu svi beogradski zapraseni konji da idu na rehabilitaciju.
A i to mi nije jasno...barijera je vazna zbog bezbednosti konja, kao i ljudi...a onaj pesak koji svi zajedno udisu je sta...melem na dusu, pa ne videh da o prasincini na beogradskoj stazi bilo ko dize prasinu sa strane zdravstvene bezbednosti konja...jok, to sada nije vazno...jedno 30ak plucnih krila manje ili vise...vazno je da se ne nabode nepismeni (ili nsto gore) konj sa jahacem godisnje, a sto ih se 30 udavi u prasini, pa vise ne mogu da trce...to je skroz uredu...(svaki bogovetni dan je udisu, sto u boksu sto na stazi, i onda raga nece da trci...o kisi kamenja da ne pricamo)

Tako da, Memorijal neka ostane na travici, a mogu da premeste i ostale vazne trke, dok Ivkovic ne iskopa te bunare na 40m dubine i ne pocne iz njih da natapa stazu za trening i trke...

A kako je krenulo, Sabac ce zbog ovih povsrnih i selektivnih, nedoslednih i nepotpunih sprovodjenja pravilnika da kaze, gospodo kada se medju sobom dogovorite sta hocete i kako hocete, onda dodjite da se dogovaramo, a ne postrojavamo...
U pravu si ti minardi...vidis kako se to sve okrenulo, niko ne pominje kastrate u odluci...a lepo kaze. Ali Pehar predsednika mogu da trci kastrati, posto to nije trka od posebnog znacaja... tako da kastrati mogu da trce u Beogradu...lako.

clan 3 Pravilnika, i njegov predivan naziv, "Objasnjenje pojedinih izraza" xaxaxaxaxa ;-) je vrlo jasan

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Contact Us | All times are UTC + 1 hour [ DST ]